Letní počasí je prchlivé, horka střídá déšť a bouřky. Rozmary počasí nám mohou připravit spoustu komplikací s dovolenou či letními výlety, ale bohužel mohou mít i mnohem vážnější následky.

Velmi nepříjemné je pro motoristy krupobití, které může snadno zanechat na jejich automobilech značné škody. Kroupy mohou být často větší než pingpongové míčky a dokážou do karoserie auta vytvořit pořádné důlky, nebo dokonce rozbít okno či světla.

Jak se tomuto riziku bránit?

Nespoléhejte na to, že případnou škodu uhradí vaše povinné ručení - to není pravda. Málokteré smlouva obsahuje krytí rizik spojených s počasím a povětrnostními vlivy. Abyste byli před rozmary počasí chráněni, je potřeba mít uzavřeno havarijní pojištění. Produkt ovšem vybírejte s rozvahou s ohledem na případnou spoluúčast. Oprava by se vám potom nemusela vyplatit. Mimo to, havarijní pojištění je poměrně nákladné a zvláště u starších automobilů se nemusí vyplatit.

Co dalšího můžeme dělat?

Samozřejmě, pokud máme možnost garážového stání, můžeme auto parkovat v bezpečí pod střechou, kdykoliv je to možné. Ve většině případů však tuto možnost mít nebudeme. Potom lze doporučit možnost parkování v podzemních parkovištích či kdekoliv pod střechou.

Pokud ani to není možné, můžeme auto zabezpečit alespoň částečně zakoupením speciální plachty proti kroupám. Nečekejte ovšem zázraky a myslete na to, že auto budete muset vždy zaplachtovat. Můžete samozřejmě auto chránit pouze v případě, že podle předpovědi počasí hrozí akutně krupobití, avšak také se vám může stát, že svého miláčka na kolech prostě a jednoduše nestihnete včas zakrýt.