Jaké má půjčka bez registru výhody?

Půjčka bez registru má hned celou řadu výhod. Snad největší z nich je, že jí mohou využít i ti, kteří nějaký ten škraloup v registru dlužníků mají. Mezi další výhody patří mnohem menší administrativní náročnost. Obvykle stačí vyplnit krátkou online žádost a následně jen počkat na telefon od poskytovatele úvěru. Vše, co potřebujete, bývá pouze připojení k internetu pro vyplnění žádosti a občanský průkaz.

Jaký je poměr nebankovních půjček vůči těm bankovním?

Všechny finanční instituce půjčí ročně celkem okolo 3 100 miliard korun ročně na spotřebitelské úvěry. Jedná se přitom o úvěry pro fyzické osoby, které jsou poskytnuté neúčelově, pro vlastní potřebu. Z této sumy přitom připadá částka 33,8 miliardy na nebankovní půjčky. Vyjádřeno v procentech se jedná přibližně o 1 % z celkového objemu půjčených peněz. Ačkoliv procentuálně vyjádřeno se nejedná o příliš vysoké číslo, přepočteno na počet žadatelů se jedná stále o velmi vysoký počet, které banka vyhodnotí jako nedostatečně bonitní nebo nespolehlivé. Pokud toto číslo porovnáme s objemem počtu poskytnutých bankovních půjček, zjistíme, že velké množství žadatelů, kterým je půjčka bez registru nakonec schválena, se řadí mezi nízkopříjmové žadatele nebo žadatele se záznamem v Solusu.

Jak se vyvíjí počet nebankovních půjček (bez registru) v průběhu času?

Od roku 2017 do roku 2021 se počet lidí, kteří si vzali nebankovní půjčku, pohybuje ročně mezi 318-355 000 za rok. V roce 2022 se pak počet poskytnutých půjček pohyboval okolo 334 000. Je tedy očividné, že se nebankovní půjčky těší stále velké popularitě. Tato čísla vyplývají z informací společnosti CETA (Centra ekonomických a tržních analýz), jenž spolupracuje s APNÚ (Asociací poskytovatelů nebankovních úvěrů). V posledních 5 letech, tedy od roku 2017, se počet lidí, kteří si vzali půjčku od nebankovní společnosti, pohybuje mezi 318 až 355 tisíci, v roce 2021 jich pak bylo 334 tisíc. Vyplývá to z informací společnosti CETA – Centra ekonomických a tržních analýz, která spolupracuje s Asociací poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ).

Počet žádostí o půjčky bez registru roste. Proč?

Podle společnosti CETA je pravděpodobné, že bude počet žadatelů o půjčky u nebankovních společností stoupat. Důvodem je zhoršující se finanční situace mnohých domácností v důsledku zdražování a růstu inflace. Problematické jsou také stále přísnější pravidla bank pro poskytnutí úvěrů, které mohou vést k rostoucímu počtu žadatelů o nebankovní půjčky.

Lze získat půjčku bez registru, když mě v bance odmítnou?

Ano, rozhodně. Od toho tu nebankovní půjčky jsou. Ačkoliv při schválení půjčky bez registru nebankovní společnost také do Solusu nahlíží, jednotlivé záznamy posuzuje individuálně a posuzuje je mnohem benevolentněji.