Pro koho je nebankovní půjčka vhodná?

Rychlá půjčka od nebankovní společnosti je vhodná prakticky pro každého. Jediné, co je třeba zvážit, je vaše schopnost splácet. Pokud se topíte v dluzích, další půjčka vás z problémů nedostane. Nebankovní půjčky pomohou zejména lidem, které zasáhla nějaká nečekaná událost. Může to být rozbité auto nebo pračka, či nečekaná výhodná nabídka, do které je potřeba ihned zainvestovat. Rychlé nebankovní půjčky dobře poslouží také těm z vás, kterým již banka neschválila další úvěr přesto, že mají dostatečně vysoké příjmy, ale nejsou schopni je nijak doložit. Stejně tak o ně často žádají lidé, kteří nemají u banky čím ručit. Tuto podmínku nebankovní instituce po svých klientech nevyžadují.

Jak o nebankovní půjčku požádat?

Nebankovní společnost vám ve většině případů poskytne půjčku na základě vyplněného formuláře a krátkého rozhovoru po telefonu. Podmínkou pro její schválení je dosažení věku 18 let a schopnost splácet minimální měsíční splátku, jejíž hodnota se u různých společností liší stejně jako maximální možná výše půjčky. Při vyplňování žádosti mějte po ruce svůj občanský průkaz. Nejen, že budete potřebovat vyplnit údaje v něm uvedené, ale také bude nutné vytvořit jeho kopii/fotografii, která se zasílá jako příloha k žádosti.

Výhody nebankovních půjček

Rychlost vyřízení je asi největším benefitem těchto služeb. Po odeslání žádosti je půjčka buď okamžitě schválena, nebo ještě následuje telefonický rozhovor s pracovníkem společnosti pro doplnění informací. Peníze tak máte na kontě během velmi krátké doby, většinou ještě v den odeslání žádosti. Velkou výhodou je možnost splacení celého dluhu kdykoliv budete chtít. Tuto možnost přímo upravuje zákon o spotřebitelském úvěru. Není nutné doplatit půjčku po jednotlivých měsíčních splátkách. Jakmile máte k dispozici volné finanční prostředky, můžete celý dluh doplatit a výrazně tak ušetřit na úrocích, které vám nebudou počítány.