Půjčka na OP

Pokud potřebujete vyřídit půjčku velice rychle do několika minut, je zde pro vás půjčka na OP. Stačí pouze jediný doklad totožnosti, který je nezbytný k vyplacení této půjčky. Pro získání půjčky na občanku vyplňte náš jednoduchý formulář žádosti a během pár minut můžou být peníze vaše.

Jak požádat o půjčku

Vyplňte online žádost

Nezávaznou žádost vyřídíte snadno online a rychle z pohodlí Vašeho domova.

Schválení žádosti

Po zaslání žádosti Vás kontaktuje proškolený pracovník.

Vyplacení peněz

Ihned po schválení Vám budou vyplaceny peníze, buď na účet, nebo v hotovosti.

Šanci získat půjčku na OP má téměř každý

Půjčku na OP mohou získat i klienti, kteří bývají u většiny bank považováni za rizikové. Rychlost poskytnutí půjčky závisí na tom, o jakou částku se jedná. U menších půjček do dvaceti tisíc korun nebývá žádný problém, žadatel prokáže svou totožnost, seznámí se s podmínkami půjčky, schválí smlouvu a obratem získá potřebné finance. U půjček nad dvacet tisíc je situace podobná, avšak schválení trvá o malinko déle. V obou případech postačí doložit kopii občanského průkazu. Jednoduše postačí vyfotit OP mobilním telefonem nebo naskenovat skenerem. Nic dalšího není potřeba. Ano, je to opravdu takto jednoduché. Poté již stačí vyplnit náš formulář žádosti o půjčku a vyčkat na schválení.

Půjčka na občanský průkaz

Znáte půjčku na občanku? Je to jeden z nejoblíbenějších druhů půjček. Najdete je v nabídce bank i nebankovních společností a lidé je využívají hlavně proto, že jsou velmi rychlé a pomohou vám, když nutně potřebujete zaplatit nečekané účty nebo pořídit nezbytné vybavení místo toho, které již dosloužilo.

Půjčka na OP je neúčelová

Při sjednání půjčky na občanský průkaz nemusíte nikomu vysvětlovat, k jakému účelu hodláte půjčku použít. Půjčky mohou být na nízké i vyšší částky. Většinou je lze bez problému splatit předčasně a nebudou vám účtovány žádné poplatky. Vše lze vyřídit online, z pohodlí vlastního domova. Neuspějete-li u banky, můžete požádat u nás. Nebankovní společnost vás rozhodně nebude prověřovat tak důkladně, jako v bance. Nepotřebujete ručitele a můžete si vyhledat i půjčku bez registru nebo potvrzení příjmu.

Půjčka na občanku chrání vaše soukromí

U půjčky na občanku musí žadatel uvádět jen velmi málo údajů o sobě, stačí mít po ruce jenom tento doklad totožnosti a není potřeba dokládat příjmy. Ani případný záznam v registru neplatičů není překážkou. To však neplatí pro bankovní půjčky, u těch musí žadatel splnit všechny podmínky a těch rozhodně není málo. Bonita, žádné další půjčky, čistý registr dlužníků a mnoho dalších podmínek. Mezi bankovní a nebankovní půjčkou na občanský průkaz mohou být velké rozdíly.

Půjčka na občanský průkaz: Možnosti a typy úvěrů

Při hledání vhodné půjčky na občanský průkaz je důležité znát dostupné možnosti a rozdíly mezi jednotlivými typy úvěrů. Půjčky na občanský průkaz nabízí jak bankovní, tak nebankovní instituce, a jejich výše může být velmi variabilní. Článek se zaměřuje na dva hlavní typy půjček na občanský průkaz: mikroúvěry a dlouhodobé půjčky.

Mikroúvěr: Rychlé řešení pro krátkodobé potřeby

Mikroúvěry jsou krátkodobé půjčky, které mají splatnost v rozmezí 1 až 30 dní. Tyto úvěry jsou ideální pro řešení krátkodobých finančních potřeb a nabízejí částky od 500 do 20 000 Kč. Některé poskytovatelé dokonce nabízejí vyšší částky. Mikropůjčka na občanský průkaz je dostupná výhradně převodem na účet, a u nebankovních poskytovatelů dokonce i o víkendu a ve státní svátky.

Dlouhodobá půjčka na občanský průkaz: Řešení pro větší finanční potřeby

Dlouhodobá půjčka na občanský průkaz je určena pro delší splatnost, a to od 1 roku a déle. Tyto úvěry nabízejí částky od několika tisíc do dvou set tisíc korun. Nižší částky poskytují jak bankovní, tak nebankovní instituce, zatímco vyšší částky jsou typicky záležitostí pro banky. Dlouhodobé půjčky na občanský průkaz se často nabízejí ve formě revolvingového úvěru, kontokorentu nebo kreditní karty.

Při hledání půjčky na občanský průkaz je důležité zvážit své finanční potřeby, schopnost splácet úvěr a podmínky jednotlivých poskytovatelů. Znalost dostupných možností a typů úvěrů vám pomůže najít nejlepší řešení pro vaši situaci a zajistit, že budete schopni splácet půjčku včas a bez problémů.

Důležitost prověření úvěruschopnosti a rizika půjčky na občanský průkaz

Zákon o spotřebitelském úvěru z roku 2016 klade velký důraz na prověření úvěruschopnosti žadatele o půjčku. Poskytovatelé úvěrů mají povinnost ověřit, zda je klient schopen splácet půjčku, a to na základě úplných a pravdivých informací poskytnutých žadatelem. K ověření těchto informací mohou poskytovatelé využít nezávisle ověřitelných údajů a databází, jako jsou klientské registry.

Půjčka na občanský průkaz může na první pohled vypadat jako jednoduché řešení, avšak je třeba zvážit rizika spojená s minimem dokladů. Občanský průkaz sám o sobě není dostatečným zdrojem informací pro důkladné prověření bonity žadatele. To může vést k riziku jak pro samotného žadatele, tak pro společnost poskytující úvěr.

Pokud poskytovatel neprověří úvěruschopnost klienta důkladně, může se stát, že klient nebude schopen splácet svůj závazek tak snadno, jak si původně myslel. Lidé často odhadují své možnosti zkresleně, což může mít negativní dopad na splácení úvěru.

Proto je důležité, aby žadatelé o půjčku na občanský průkaz zvážili možná rizika a poskytovatelé úvěrů dodržovali zákon o spotřebitelském úvěru při prověřování úvěruschopnosti klientů. Při hledání vhodné půjčky je také důležité zohlednit své finanční možnosti a schopnost splácet úvěr včas, a tím minimalizovat rizika spojená s půjčkou na občanský průkaz.

Je občanský průkaz nezbytný při sjednávání půjček a jaké jsou alternativní možnosti?

Jak jsme již dříve zmínili, občanský průkaz je klíčovým dokladem, který poskytovatelé úvěrů vyžadují při vyřizování půjčky. Bez něj by bylo obtížné ověřit totožnost žadatele a zajistit serióznost celého procesu. Totožnost klienta je důležitá nejen z hlediska prevence podvodů, ale i v souvislosti s ověřováním úvěruschopnosti žadatele.

Banky i nebankovní úvěrové společnosti prověřují bonitu klienta tím, že sledují jeho příjmy a výdaje na bankovním účtu. Aby poskytovatel úvěru měl jistotu, že účet patří žadateli, je nutné ověřit jeho totožnost prostřednictvím občanského průkazu nebo jiného dokladu totožnosti.

V případě, že si žadatel z nějakého důvodu nemůže doložit občanský průkaz, například kvůli jeho ztrátě, existují alternativní řešení. Někteří poskytovatelé půjček akceptují náhradní identifikační doklady, které mohou být vystaveny úřadem při výměně občanského průkazu. Tímto způsobem je možné zajistit ověření totožnosti žadatele i v situacích, kdy dojde k zákonu schválnosti a žadatel nemá k dispozici svůj občanský průkaz.

Dvojí ověření totožnosti pro větší jistotu a možnosti pro cizince

Když si žádáte o půjčku, někteří poskytovatelé úvěrů mohou požadovat dva doklady totožnosti. Tento krok je zaměřen na zajištění vyšší úrovně bezpečnosti a prevenci různých podvodů. Kromě občanského průkazu může poskytovatel půjček vyžadovat cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list, zbrojní průkaz, studentský index nebo jiný doklad, který jasně identifikuje žadatele.

Protože ne každý občan ČR má například cestovní pas nebo řidičský průkaz, existuje široká škála možných dokladů, které mohou být použity pro ověření totožnosti. V případě rodného listu lze říci, že tento dokument by měl mít každý žadatel.

Pro cizince existují možnosti získat půjčku v České republice i bez trvalého pobytu, i když půjčky pro cizince s trvalým pobytem jsou snazší k získání. Cizinec bude potřebovat potvrzení o trvalém pobytu a další doklad totožnosti při žádosti o úvěr. Pokud trvalý pobyt není podmínkou, mohou být použity jakékoli dva běžné doklady totožnosti, jako je národní průkaz totožnosti, cestovní pas nebo řidičský průkaz.

Závěrem, při sjednávání půjčky je důležité ověření totožnosti žadatele. Dva doklady totožnosti mohou poskytnout vyšší úroveň jistoty a předcházet podvodům. Ať už jste občan ČR nebo cizinec, je důležité se vybavit potřebnými doklady, abyste usnadnili proces získání půjčky a zajistili správné ověření vaší totožnosti.

Různé způsoby předložení dokladů při žádosti o půjčku

Při žádosti o půjčku na OP existuje několik možností, jak předložit požadované doklady totožnosti. Způsob doručení dokumentů závisí na tom, jakým způsobem si půjčku sjednáváte.

1. Online půjčka: Pokud si sjednáváte půjčku online, probíhá celý proces elektronicky. Žadatel o půjčku obvykle pošle kopii dokladu totožnosti poskytovateli e-mailem.

2. Telefonická nebo osobní žádost: Při sjednávání půjčky telefonicky nebo osobně s úvěrovým poradcem máte následující možnosti:

  • a. Při osobní schůzce: Žadatel může předložit doklady totožnosti přímo na schůzce s úvěrovým poradcem. Poradce pak ověří totožnost žadatele na místě.

  • b. Zaslání kopie dokladů poštou: Žadatel může také zaslat kopii dokladů totožnosti poskytovateli půjčky poštou. Tato varianta je vhodná pro ty, kteří si nepřejí doručovat osobní dokumenty elektronicky.

  • c. Zaslání kopie dokladů e-mailem: Samozřejmě je možné zaslat kopie dokladů totožnosti poskytovateli půjčky také prostřednictvím e-mailu, pokud žadatel preferuje tuto metodu.

Ať už si vyberete jakýkoliv způsob doručení dokumentů, důležité je, aby byly kopie dokladů jasné a čitelné. Poskytovatel půjčky potřebuje mít možnost správně ověřit vaši totožnost a úvěruschopnost, aby byla půjčka sjednána bezpečně a v souladu se zákonem.

V závěru lze říci, že půjčka na občanský průkaz může mít různé podoby a rizika, ale občanský průkaz jako takový je nezbytnou součástí procesu sjednávání půjčky. Důkladné ověření totožnosti a úvěruschopnosti žadatele je klíčové pro minimalizaci rizik spojených s půjčkou, ať už jde o půjčku na občanský průkaz nebo jiný typ úvěru.


❔ Často kladené otázky

❔ Co je půjčka na OP?

Půjčka na OP, neboli půjčka na občanský průkaz, je typ půjčky, která se vyznačuje jednoduchým a rychlým vyřízením. K podání žádosti stačí minimum dokladů, typicky občanský průkaz a doklad o pravidelném příjmu.

❔ Jaké jsou výhody půjčky na OP?

Hlavní výhodou půjčky na OP je rychlost a jednoduchost vyřízení. K podání žádosti stačí občanský průkaz a doklad o pravidelném příjmu, což zjednodušuje proces žádosti.

❔ Jaké jsou rizika půjčky na OP?

Hlavním rizikem půjčky na OP je nedostatečné prověření úvěruschopnosti klienta. Pokud poskytovatel půjčky neprověří úvěruschopnost klienta důkladně, může se stát, že klient nebude schopen splácet svůj závazek tak snadno, jak si původně myslel.

❔ Jaký je maximální obnos, který si mohu půjčit na OP?

Obvykle jsou půjčky na občanský průkaz a potvrzení o pravidelném příjmu pouze na malou částku a se splatností kolem jednoho měsíce.

❔ Jaký je postup při ztrátě občanského průkazu při žádosti o půjčku na OP?

Pokud z nějakého důvodu nemůžete doložit občanský průkaz, měl by pomoci náhradní identifikační doklad. Obvykle poskytovatelé půjček akceptují náhradní doklad vystavený úřadem (při výměně OP).

❔ Mohu získat půjčku na OP, pokud jsem cizinec?

Některé banky a nebankovní úvěrové společnosti nabízí úvěry i cizincům bez trvalého pobytu. Snadněji lze na půjčku dosáhnout, pokud je cizinec v ČR rezident. K žádosti o úvěr obvykle cizinec potřebuje potvrzení o trvalém pobytu plus ještě další doklad pro ověření totožnosti.


Zajímavé tipy z poradny

Půjčka na občanský průkaz: Jak si vybrat tu správnou nabídku?

Potřebujete rychlou půjčku a chcete se vyhnout zdlouhavému papírování? Půjčka na občanský průkaz (OP) je stále oblíbenějším řešením pro mnoho lidí. S nespočtem nabídek na internetu je důležité vědět, jak najít tu nejvýhodnější a nejlepší pro vás. Zde je několik tipů, jak si vybrat tu pravou půjčku na OP online.

Celý článek
1,000 Kč 200,000 Kč
0 Kč

Naši spokojení klienti

O naše klienty se dovedeme řádně postarat. Připravujeme pro vás spousty akcí pro zpříjemnění splácení, o kterých vás včas informujeme. Předčasné splacení půjčky je zcela zdarma.

Neváhejte a požádejte si
i vy o bleskovou půjčku!

Vyřizujeme přes 700 žádostí denně

Bezúčelová půjčka se splatností minimálně 12 měsíců, maximálně 84 měsíců s výběrem částek od 10.000 Kč do 200.000 Kč se splátkami od 350 Kč měsíčně. Kdykoli v průběhu splácení můžete půjčku doplatit celou a to bez jakýchkoli sankcí. Zaplatíte úroky jen za dobu, kdy jste půjčku čerpali. Můžete si odložit splátky až na 4 měsíce v případě pracovní neschopnosti, nebo finanční tísně. Od půjčky můžete odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu.

Reprezentativní příklad: Výše úvěru 10 000 Kč, roční úroková sazba 14,88 %, RPSN 15,94 %, celkem zaplatíte 10 806 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 957 Kč, 947 Kč, 937 Kč, 926 Kč, 916 Kč, 906 Kč, 895 Kč, 885 Kč, 875 Kč, 864 Kč, 854 Kč a 844 Kč. Splátky a částka, kterou celkem zaplatíte, jsou matematicky zaokrouhleny. Uvedené hodnoty platí za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při výše uvedené úrokové sazbě a bez poplatku, při poskytnutí revolvingového úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny. Maximální výše RPSN nepřesáhne 31,73%. Reprezentativní příklad od našeho partnera, společnosti Home Credit a.s. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

Důsledky nedodržení závazků. V případě prodlení nebo jiného neplnění povinností z úvěrové smlouvy je oprávnění po vás požadovat smluvní pokuty a jiné sankce vyplývající z úvěrových smluv a úvěrových podmínek jednotlivých poskytovatelů.

Půjčit si