Máte nový byt a neustále přemýšlíte nad tím, jak ho útulně zařídit? Při vstupu do Vašeho příbytku je jistě velmi důležité cítit to, že jste doma. Jestliže nemáte příliš vysoký rozpočet a nevíte, jak levně zútulnit Váš studentský pokoj, jistě Vám tento článek přinese pár tipů, které nezruinují Vaši peněženku, ale přesto udělají velký rozdíl.

1) Obrazy a fotografie

Holé zdi jistě nevypadají příliš útulně. Proto je tedy zaplňte různými obrazy, či fotografiemi. Obrazy můžete dát do rámečků různých velikostí, tvarů a barev, či je poskládat do zajímavých obrazců. Fantazii se meze nekladou! Fotografie můžete nalepit na zeď například jen izolepou, čímž hodně ušetříte. Při pohledu na zeď se můžete kochat Vašimi krásnými vzpomínkami, fotografiemi s Vašimi blízkými, či můžete využít i různých motivačních citátů.

2) Květiny

Kde jsou květiny, tam je také život. Zelená barva květin může působit velmi uklidňujícím dojmem a vyvolávat ve Vás příjemné pocity. Pokud nejste příliš velký pěstitel, porozhlédněte se po příliš nenáročných květinách, či se při jejich výběru poraďte s někým zkušeným. Pokud si v pěstování příliš nevěříte, můžete pořídit i umělé květiny, které mohou vypadat velmi hezky, a přitom nebudou stát žádnou práci. Vázané květiny jsou krásnou ozdobou například na jídelní stůl. Pokud Vám květinu nikdo nepořídil, neváhejte a kupte si ji samy. Jen tak, pro radost!

3) Světýlka a svíčky

Teplé světlo svíček a světýlek může skvěle simulovat teplo a světlo rodinného krbu, v případě, že jej nemáte. Další velkou výhodou svíček je také to, že mají často velmi krásné aroma, které Vám může provonět celou místnost. U svíček můžete vybírat z nepřeberného množství vůní, značek, ale i barev a tvarů, záleží pouze na tom, kolik peněz jste schopni investovat. Vánoční světýlka jsou skvělým dekoračním prostředkem během celého roku, nejenom v období svátků.

4) Polštářky a deky

Nejen, že zahřejí Vaše tělo, ale také Váš domov. Polštářků není nikdy dost, proto je umístěte na Vaši postel, křeslo, či gauč. Můžete na ně navléct povlaky různých barev a vzorů, které skvěle doladí Váš interiér. Deka je nejenom velmi funkční, ale také stylová. Vypadá skvěle nedbale pohozená přes gauč, či postel. Velký trend momentálně zažívají hrubě pletené deky, které se ale pohybují ve vyšších cenových kategoriích.

5) Záclony a závěsy

Holá okna nejsou příliš útulným prvkem, proto je tedy ozdobte záclonami a závěsy. Při výběru závěsů volte spíše zemité barvy, jako například šedou, či béžovou, ovšem Váš byt můžete také skvěle rozsvítit třeba žlutým závěsem. Díky nim Vám v noci navíc nebude pronikat do bytu tolik světla, tudíž můžete pomoct i Vašemu spánku, který nebude rušený pouličním osvětlením.

6) Knihy

Pokud jste vášnivými čtenáři, neschovávejte Vaše knihy ve skříňkách, ale dejte je na údiv světu! Vaše domácnost bude vypadat velmi útulně, ale také intelektuálně! Naskládejte knihy do polic, knihovniček, či do konferenčního stolku. Nebojte se si s nimi pohrát a srovnat si knihy například podle velikosti nebo barev.

7) Police

Police jsou dalším skvělým prostředkem, kterým můžete zaplnit prázdné stěny. Můžete na ně naskládat nepřeberné množství dekorací, od knih, přes rámečky s fotografiemi, až po svíčky, či knihy. Pokud Vám jsou pouze police málo, můžete si například koupit regály, ve kterých můžete mít ještě více úložného prostoru. Pokud nemáte rádi příliš poházených věcí, můžete si je naskládat do různých úložných košíků a boxů.

8) Koberečky

Holá podlaha je za mě jeden z nejvíce neútulných prvků, který v bytě můžete mít. Nemusíte mít koberec přes celou podlahu, ale stačí pouze běhouny, či malé koberečky, které umístíte například pod konferenční stolek, nebo na okraj postele. Na trhu je velké množství koberců různé kvality, ale také vzorů, či barev. Velmi oblíbené jsou koberce s vysokým chlupem, které jsou ovšem dražší.