Pokud jste někdy žádali o půjčku, mohli jste si vybrat, zda zapůjčené finanční prostředky dostanete v hotovosti nebo bezhotovostně, převodem na účet. I dnes nabízejí poskytovatelé půjček tyto možnosti, ovšem jen málokdo využívá půjčky v hotovosti. Naprostá většina zájemců o půjčky volí bezhotovostní půjčku realizovanou převodem prostředků na účet. Taková půjčka je nejen rychlejší, ale i bezpečnější.

Kdo má zájem o půjčku v hotovosti

Půjčky v hotovosti vyžadují starší lidé, kteří nedůvěřují bankám a chtějí mít peníze raději doma. Často se také jedná o lidi, kteří nevlastní bankovní účet, protože nemají pravidelné příjmy a vlastnit účet se jim nevyplatí nebo nechce. Jinými zájemci o hotovostní půjčky jsou pak ti, kteří mají dluhy z minulé činnosti a mají účet obestavený kvůli exekuci. Těm by půjčka neměla být schválena, ale přesto se najdou poskytovatelé, kteří těmto jedincům umožní právě půjčku v hotovosti.

Bezhotovostní půjčky jsou výhodnější

Nejoceňovanější výhodou bezhotovostních půjček je rychlost, se kterou jsou převedeny zapůjčené finanční prostředky. Nejpozději do dvou dnů můžete mít přidělenou částku na účtu, většinou to bývá do druhého dne, pokud se jedná o stejnou banku, která bezhotovostní půjčku poskytla, prakticky ihned. Hotovostní půjčky jsou doručovány poštovní poukázkou. S tou je nutno zajít na poštu a peníze si vybrat. Jen malé množství poskytovatelů půjček v hotovosti je schopno vyplatit peníze ihned na přepážce.

Pro bezhotovostní půjčky je nutný účet

Bez účtu nemohou některé bezhotovostní půjčky fungovat. Například rychlé půjčky před výplatou vyžadují ověření účtu zasláním 1 Kč z účtu žadatele. Bezhotovostní půjčky jsou na účet klienta vyplaceny a většinou z něj bývají i spláceny. Nastavení trvalého příkazu je rychlé a nehrozí, že byste v budoucnu na splátku zapomněli. Půjčky v hotovosti je možno hradit složenkou, jedná se však o poměrně drahý způsob.