Rychlá nebankovní půjčka

Pokud potřebujete peníze skutečně rychle, nabízí se nebankovní půjčka. Většina poskytovatelů nabízí možnost pohodlného online sjednání, kdy vše potřebné vyřídíte opravdu za pár minut. Po kladném vyřízení žádosti o půjčku můžete mít peníze k dispozici ještě ten stejný den. Někteří poskytovatelé navíc nabízí nejrůznější výhodné nabídky, kdy při řádném splácení získáte určitý výhodný bonus.

Při výběru nebankovní půjčky si hlídejte nejenom nabízenou úrokovou sazbu, ale také případné poplatky za čerpání a vedení úvěru. Pro volbu nejlepší nabídky si prohlédněte také recenze a zkušenosti od jiných lidí.

Klasická půjčka z banky

Druhou možností je klasická bankovní půjčka. Pokud půjde o menší částky do 10 000 korun, máte velkou naději, že vše rychle vyřídíte například přes internetové bankovnictví u banky, kde máte vedený běžný účet. V případě, že se však vypravíte do jiné banky, možná bude celý proces trvat trochu déle v porovnání s využitím běžné nebankovní půjčky. Zkuste si tak obě varianty porovnat a uvidíte, která bude vycházet lépe a případně i rychleji.

I v případě bankovních půjček platí, že je dobré důkladně si prostudovat všechny podmínky. Zjistěte si výši úrokové sazby a poplatky. Celkovou sazbu nákladů zjistíte v rámci RPSN.

Čerpání kontokorentu

Další variantou, která se hodí hlavně v případě, kdy máte kontokorent již schválený. Tuto rezervu totiž můžete výborně použít na zaplacení vánočních dárků a s výhodným úrokem do pár dnů splatit ve chvíli, kdy vám například dorazí výplata. V případě, kdy však kontokorent ještě nemáte sjednaný, počítejte s tím, že vyřízení žádosti může nějakou dobu trvat.

Kreditní karta

Klasickým způsobem, jak řešit nákup vánočních dárků ještě před výplatou, je kreditní karta. Běžně máte na doplacení minusového zůstatku zhruba 50 až 60 dní v závislosti na konkrétních podmínkách. Když zvládnete celou částku zaplatit do tohoto termínu, neplatíte nic navíc a v podstatě tak jde o bezúročnou půjčku. Problém však může spočívat v přílišném utrácení, kdy následně nebudete mít dostatek financí. V takovém případě se k částce začne přičítat poměrně vysoký úvěr a takové nákupy již nejsou příliš výhodné. Novou kreditní kartu většinou u své banky sjednáte poměrně rychle.