Dostupnost nebankovní půjčky

Jednou z hlavních výhod nebankovní půjčky je její dostupnost. Banky často vyžadují podrobné informace o vaší osobě, příjmech a úvěrové historii. Navíc kontrolují registry dlužníků a při negativních záznamech mohou půjčku zamítnout.
Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu benevolentnější. Buď do registru dlužníků nenahlíží, nebo mu nepřikládají takovou váhu. Tím se nebankovní půjčka stává dostupnější pro širší spektrum žadatelů, kteří by v bance neuspěli.

Flexibilita podmínek

Nebankovní půjčky nabízejí větší flexibilitu v podmínkách úvěru. Mnohdy nabízí různé druhy půjček s různými úrokovými sazbami, splatností a možností předčasného splacení. Tato variabilita umožňuje žadatelům najít řešení, které nejlépe vyhovuje jejich potřebám a finanční situaci.

Rychlost a jednoduchost

Nebankovní půjčky bývají rychlejší a jednodušší než bankovní úvěry. Žádost o nebankovní půjčku se často podává online, což značně zrychluje proces. Výsledek žádosti můžete získat do několika minut a v případě schválení půjčky může být částka převedena na váš účet téměř ihned.

Ideální řešení pro nenadálé situace

Nebankovní půjčky jsou často využívány v období nenadálých situací, například když se rozbije pračka a do výplaty je daleko. Právě v těchto chvílích přichází na řadu nebankovní půjčka, kterou zařídíte během chvilky a peníze získáte obratem. Díky rychlosti vyřízení a méně důkladnému prověřování klienta jsou nebankovní půjčky obvykle na nižší částky než v bankách.

Nižší částky a méně důkladné prověřování

Díky rychlosti vyřízení a méně důkladnému prověřování klienta jsou nebankovní půjčky obvykle na nižší částky. Toto řešení je vhodné pro ty, kteří potřebují menší částku na krátkodobé potřeby. Většinou získáte maximálně 20 000 Kč.

Říká se, že v jednoduchosti je síla, a u nebankovních půjček to doopravdy platí. Kdo se dokáže vyznat ve stovce nejrůznějších půjček, které se liší v drobnostech, ale každá je úplně jiná? Nebankovní společnosti se snaží vše co nejvíce zjednodušit a ulehčit.
V současné době si můžete již standardně zažádat o půjčku online z pohodlí domova. Stačí vám pouze mobilní telefon s připojením na internet a číslo vašeho bankovního účtu. Nic jiného nepotřebujete a vyřízení vám zabere zhruba 15 min.
Samotné vyplňování žádosti také není žádný oříšek a zvládne ho úplně každý.