Jak získat půjčku bez doložení příjmu?

Pokud se ocitnete v situaci, kdy banky nejsou schopny Vám půjčit peníze, můžete se obrátit na nebankovní společnosti, které Vám mohou poskytnout půjčku bez potřeby doložení příjmů. Tyto společnosti musí také splnit určité podmínky, ale mají obvykle více flexibility než banky a jsou ochotny poskytnout úvěr i bez ověření příjmů.

Proč banky chtějí doložení příjmů?

Banky jsou při poskytování úvěrů nuceny dodržovat přísné podmínky a minimalizovat rizika spojená s poskytováním úvěrů. Právě z tohoto důvodu banky vyžadují doložení příjmů formou výplatních pásek, potvrzení od zaměstnavatele, daňového přiznání, potvrzení o důchodovém výměru nebo potvrzení o pobírání příspěvku na rodičovské dovolené. Pokud nejste schopni tyto dokumenty předložit, může být vaše žádost zamítnuta.

Pro koho se půjčka bez doložení příjmu hodí?

Půjčka bez doložení příjmů je ideální pro ty, kteří potřebují peníze okamžitě a nemají možnost doložit své příjmy. Například když potřebujete zaplatit nečekané výdaje, ale nemáte momentálně dostatek finančních prostředků. Tyto úvěry jsou obvykle nízké částky v řádech několika tisíc korun a splatnost se pohybuje kolem 30 dnů. Velkou výhodou těchto půjček je rychlost schválení a vyplacení peněz - schválení úvěru může trvat jen několik minut a peníze máte na účtu do půl hodiny.

Potřebujete peníze a nemáte možnost doložit příjem?

Půjčka bez doložení příjmu může být řešením pro vás. Pokud ale zvažujete tuto variantu, měli byste si být vědomi několika důležitých faktů.

Než se rozhodnete pro půjčku bez doložení příjmu, zvažte, zda si budete moci půjčku včas a v plné výši splatit. U krátkodobých půjček se totiž úrokové sazby pohybují opravdu velmi vysoko a v případě nesplacení může nastat značné zhoršení vaší finanční situace.

Při žádosti o půjčku bez doložení příjmů není nutné předkládat potvrzení o zaměstnání nebo mzdě. Avšak, úvěrová společnost musí posoudit vaši schopnost splácet úvěr a tak po vás nejspíš bude požadovat vyplnění krátkého dotazníku nebo formuláře. Další podmínkou pro získání půjčky bez doložení příjmů je plnoletost a platný občanský průkaz.

Pokud se rozhodnete pro půjčku bez doložení příjmu, budete si ji pravděpodobně žádat online. Pro tento účel budete potřebovat internetové připojení a e-mailovou adresu. Pro další komunikaci s poskytovatelem úvěru budete také potřebovat mobilní telefon. K žádosti připojte také své číslo bankovního účtu – některé společnosti požadují zaplacení kontrolní platby ve výši 1 Kč. Tento verifikační poplatek se v nebankovním sektoru používá běžně a slouží k ověření, že účet, na který chcete úvěr vyplatit, patří skutečně vám. Pokud vás ale některá společnost žádá o platby předem v řádu stovek nebo tisíců korun, měli byste být obezřetní a takovou nabídku raději odmítnout. I když se jedná o půjčku bez doložení příjmu, není to zaručený způsob, jak získat finanční prostředky. Spousta poskytovatelů úvěrů se při posuzování vaší žádosti bude řídit i dalšími faktory.