Co je to předčasné splacení půjčky bez registru?

V současnosti je možné jakoukoliv půjčku splatit ještě před datem splatnosti, který je dohodnutý ve smlouvě. Ještě nedávno bylo však všechno jinak a za předčasné splacení jste mohli zaplatit i mnohatisícové sankce.

Novela zákona z roku 2016 mnohé změnila

Ještě nedávno se předčasné splacení mnohdy nevyplatilo. Jak nebankovní, tak i bankovní společnosti, si za tento úkon účtovaly poměrně vysoké poplatky a pokuty. Od konce roku 2016 se však všechno změnilo spolu s novelou zákona o spotřebitelském úvěru. Jednou ze zásadních změn byla i úprava možnosti předčasného splacení.

Co říká o předčasném splacení zákon?

Podle již zmíněné novely mohou být sankce za předčasné splacení maximálně 1 % ze zbylé části dluhu - toto se týká půjček se zbývající dobou splatnosti delší než 1 rok. U půjček se splatností kratších než 1 rok pak nesmí sankce a poplatky za předčasné splacení přesáhnout výši 0,5 %.

Kdy je předčasné splacení půjčky ZDARMA?

Mnozí poskytovatelé půjček mění svou tzv. poplatkovou politiku a nabízí celou řadu úkonů zdarma. Sem se řadí i poplatky za mimořádné splátky nebo splacení celé částky. Úplné splacení zdarma je pak možné považovat za BONUS K VYBRANÉ půjčce, nikoliv za samozřejmost. Pokud tedy zvažujete půjčku bez registru (či jinou bankovní či nebankovní rychlou online půjčku), doporučujeme si ověřit přímo u poskytovatele, jaká jsou jeho pravidla pro předčasné splacení.

Automaticky ZDARMA při vážné životní situaci

Žádné sankce ani poplatky za předčasné splacení žádné půjčky bez registru nebudete muset platit, pokud u vás nastane vážná životní situace.

Mezi ty se řadí například:

  • dlouhodobá nemoc dlužníka nebo jeho partnera;
  • úmrtí dlužníka či jeho partnera;
  • invalidita dlužníka nebo jeho partnera;
  • předčasné splacení proběhlo v rámci plnění z pojištění, které je určené k zajištění splacení spotřebitelského úvěru.

Jak získat peníze na předčasné splacení?

Nejlépe se žije, pokud žádné dluhy nemáte. Někdy se s námi však život nemazlí a půjčka bez registru může být jedinou možnou záchranou. Nejlépe půjčku bez registru předčasně splatíte tehdy, když budete vědět, že se každá koruna počítá. Kromě běžného zaměstnání se navíc můžete přihlásit na příležitostné brigády a za pár týdnů máte splaceno.

Co je to půjčka bez registru a kdy se vyplatí?

Jedná se o online nebankovní půjčku, která je určená zejména těm, kteří nějaký ten vroubek v registru dlužníků mají. Ačkoliv nebankovní společnost do registru dlužníků (např. Solus) také nahlédne, je k jednotlivým záznamům mnohem benevolentnější než banka.

Vzít si nebankovní půjčku bez registru se vyplatí zejména tehdy, když potřebujete rychle půjčit, máte záznam v registrech, nebo když se chcete vyhnout zdlouhavé a nepříjemné administrativě v bance. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář, počkat pár minut na schválení a brzy už můžete mít peníze na účtu.